Nieuws

Nieuws over cultuureducatie uit Vught, Sint-Michielsgestel, de regio en het land.
Professionele schijt

Professioneel schijt hebben aan (!)

27 november 2020
Laatst was ik bij het digitale congres van de PO-Raad met als thema Burgerschap. Door theatermaker Lucas de Man hoorde ik de samenstelling van de volgende woorden: professionele schijt . Geweldig Lucas, dank je wel! Mijn verbeelding begon als een malle te ratelen. Het lijkt een tegenstelling en tegelijkertijd vullen ze elkaar fantastisch aan. Lucas legde uit dat je best schijt mag hebben aan dingen. Niet zoals pubers dat hebben, maar als professionals. Zijn boodschap: volg als professional je intuïtie en heb professionele schijt aan dingen die niet goed voelen. Maak keuzes om het goede te doen...
Lekker muziek maken het Klaverblad

Lekker muziek maken, daar gaat het om!

26 november 2020
Op basisschool De Leydraad in Cromvoirt is muziekonderwijs al zo’n drie jaar een belangrijk onderdeel van het programma op de school. Directeur Mayke van Drunen: “Muziek is op onze school meer dan alleen muziekles. Muziek maakt kinderen vrolijk en ontspannen. We zien muziek als een unieke verbinder in Cromvoirt tussen de school en de inwoners van ons dorp. Zo nemen we ook al jaren graag deel aan de muzikale activiteiten van de Cromvoirtse fanfare . Dit schooljaar hebben we er nog een stapje bij gedaan. Onze leerlingen leren dit jaar muziek maken op echte instrumenten en dat doen we in De Noot,...
Cultuurkrant LKCA

Lezen in de kerstvakantie: nieuwe cultuurkrant NL

25 november 2020
COVID-19 veroorzaakt zeer veel narigheid, maar geeft ook een boost aan digitale ontwikkelingen in de sector. En: wat betekent corona voor cultuureducatie in het primair onderwijs? Verder in de komende Cultuurkrant NL: vroeger waren kunstopleidingen deftige, naar binnen gekeerde instituten, nu richten ze steeds meer de blik naar buiten. En nog veel meer… Klik hier om een gratis abonnement te nemen. Illustratie: Josien Vogelaar
Emma

EMMA - een film door Vughtse jongeren

25 november 2020
In de piek van de eerste Corona-golf riepen we Vughtse jongeren op om deel te nemen aan ons ‘online filmproject’. Vandaag 8 maanden verder mogen zij met trots hun eerste zelf geproduceerde film aankondigen. Het woord is dus aan hen: Met trots presenteren we jullie onze eerste film EMMA . Vanaf vandaag te zien op het YouTube-kanaal van jongerenwerk Vught - klik HIER Emma gaat over een meisje dat door een virus thuis komt te zitten. Als ze besluit ‘lak’ te hebben aan de maatregelen heeft dit grote gevolgen....... Een film die wij als Vughtse meiden tijdens corona-tijd zelf hebben geschreven, gef...
Power

Aankondiging regeling Schoolkracht: subsidie voor schoolontwikkeling

24 november 2020
In de tweede helft van november wordt de nieuwe regeling Schoolkracht opengesteld, waarmee scholen in po, vo en so budget (maximaal 30.000 euro) kunnen aanvragen voor een plan voor schoolontwikkeling. Dit is een vervolg op het eerdere Schoolleiders Innovatie OntwikkelFonds (SIOF) en LerarenOntwikkelFonds (LOF). Veel schoolleiders en leraren uit het team hebben ideeën over de manier waarop het onderwijs op hun school beter kan of handiger kan worden georganiseerd, maar soms ontbreken tijd, middelen en draagvlak om de plannen goed van de grond te krijgen. Zeker in deze tijden van coronamaatregel...
Monitor cultuureducatie

Monitor cultuureducatie 2020

23 november 2020
Al jaren monitort Kunstloc de voortgang van het project Cultuureducatie met Kwaliteit (CmK) in een tweejaarlijkse monitor. Deze monitor geeft inzicht in de werkwijze van de verschillende actoren die samen met de school werken aan het verbeteren van de kwaliteit van het cultuuronderwijs. De onderzochte doelgroepen zijn: de scholen, intermediairs, trainers en gemeenten. Dit jaar is er gekozen voor een focus op de relatie tussen de trainers en het onderwijs. Bij het onderwijs wordt steeds een onderscheid gemaakt tussen ervaren en startende scholen. Het hele artikel lees je op de website van Kunst...
Cover SinterSanne

Tip: Sinter Sanne

23 november 2020
Sanne krijgt het grote geheim van Sinterklaas te horen, maar vindt het allemaal maar idioot. Kevin Jansen, leerkracht van de EGO school Camelot in Uden, schreef een boekje en stelde een lespakket samen rondom de goedheiligman. En het bijzondere is dat het bestemd is voor de middenbouw (groep 5,6 en 7) van het primair onderwijs. Korte samenvatting Sanne krijgt het grote geheim van Sinterklaas te horen, maar vindt het allemaal maar idioot. Samen met opa Silvester en haar vrienden vertrekt ze naar Spanje en met opa als nieuwe Sinterklaas en allerlei nieuwe vrienden gaat alles volgens plan. Aan ee...
Logo ojbs de Lichtstraat

OJBS de Lichtstraat & Spettertijd

19 november 2020
Spettertijd is al jaren een begrip op de Lichtstraat en begin november was het weer zover. Tijdens Spettertijd mogen de leerlingen een workshop kiezen die 2 keer een uur duurt en die gericht is op de culturele ontwikkeling. De afgelopen jaren zijn er al veel verschillende workshops begeleid door leerkrachten, ouders en externen. Vanwege de coronacrisis mochten ouders en externen de school niet in om een workshop te verzorgen, maar Spettertijd is wel doorgegaan. We hebben Spettertijd door laten gaan met enkel de begeleiding van de leerkrachten en hierdoor waren er minder workshop waar de kinder...
ABL met Dian

Schoolleiders kunnen het verschil maken!

18 november 2020
Het Landelijk Kennisinstituut Cultuureducatie en Amateurkunst, LKCA publiceerde deze week de uitkomsten van het onderzoek dat Dian deed aan de Master Kunsteducatie. Mooi dat zij op deze manier een bijdrage heeft kunnen leveren kunsteducatie op de agenda te zetten binnen het primair onderwijs. En dan het artikel: https://www.lkca.nl/opinie/schoolleiders-kunnen-het-verschil-maken/