Lekker muziek maken, daar gaat het om!

26 november 2020

Op basisschool De Leydraad in Cromvoirt is muziekonderwijs al zo’n drie jaar een belangrijk onderdeel van het programma op de school.

Directeur Mayke van Drunen: “Muziek is op onze school meer dan alleen muziekles. Muziek maakt kinderen vrolijk en ontspannen. We zien muziek als een unieke verbinder in Cromvoirt tussen de school en de inwoners van ons dorp. Zo nemen we ook al jaren graag deel aan de muzikale activiteiten van de Cromvoirtse fanfare. Dit schooljaar hebben we er nog een stapje bij gedaan. Onze leerlingen leren dit jaar muziek maken op echte instrumenten en dat doen we in De Noot, het gebouw van de Cromvoirtse fanfare. Met behulp van een muzieksubsidie en met hulp van de fanfare krijgen onze leerlingen in groep 5/6 trompet- en tromboneles. Groep 3 en 4 houdt zich bezig met slagwerk. Op grote emmers leren ze de maat slaan op hippe muzieknummers en groep 7 en 8 zijn bezig met melodisch slagwerk, zoals een pauk, xylofoon, klokkenspel en marimba. Deze instrumenten worden vaak gebruikt in de fanfare, maar ook in popnummers hoor je ze af en toe. Wat zou het leuk zijn als al onze leerlingen ook in de Cromvoirtse Fanfare gaan spelen, maar dan moeten ze nog wel even wat meer oefenen!”

Het hele artikel lees je op de website van het Klaverblad.