Nieuwe expo RebusHalte mét nieuwe plannen voor de toekomst

25 augustus 2025

Huib de Jong is de elfde kunstenaar die in De Rebushalte gaat exposeren!

De Rebushalte is een voormalige bushalte op het park die omgetoverd is in een expositieruimte. Hierin worden posters tentoongesteld met daarop werken van diverse kunstenaars die
verbonden zijn aan het Living Museum; de open werkplaats die zich bevindt op Park Voorburg.
De QR-code op de posters verwijst naar podcast ‘Het Wachten Waard’, waar een gesprek met Huib te beluisteren is.
Je bent van harte welkom op de opening!

Opening expo: woensdag 3 september
Locatie: Rebushalte, Booglaan 
Aanvang: 10:00 uur


De Rebushalte bevindt zich aan de Booglaan op Park Voorburg in Vught. Meer informatie: www.livingmuseumvught.nl
 

Rebushalte 2.0. | Vervolg in de toekomst in samenwerking met kunstenaars uit de omgeving
De Rebushalte is een idee van kunstenaar Walter van der Velden en in 2022 gestart als bijzondere expositieruimte in een voormalige bushalte. Inmiddels is het uitgegroeid tot een podium waar kunst mensen samenbrengt en stigma’s doorbreekt.

Met de nieuwe editie – Rebushalte 2.0 – willen we de verbinding verder versterken door kunstenaars uit het Living Museum én kunstenaars uit Vught en omgeving bij elkaar te brengen. Ons idee is om dit te doen door het opzetten van een estafette-expositie waarbij we kunstenaars willen uitnodigen om met eigen werk te reageren op hetgeen wat tentoongesteld wordt in de halte. Zo hopen we op een kettingreactie van kunstwerken en ontmoetingen, waarbij elke nieuwe expositie voortbouwt op de vorige. Maar omdat de beste ideeën ontstaan in ontmoeting willen we graag -na de opening van de expo- met jou in gesprek in het Living Museum om te horen of je dit een inspirerend idee vindt en of je nog tips of suggesties hebt.

Kunst op Park Voorburg
Park Voorburg ontwikkelt zich steeds meer tot een plek waar kunst en cultuur een belangrijke rol spelen. Kunst is hier niet alleen een vorm van expressie, maar ook een middel tot ontmoeting, herstel en samenwerking. We willen kunstenaars uit de regio nadrukkelijk betrekken: de deur staat wagenwijd open om samen nieuwe vormen en verbindingen te creëren.

Kunstenaars uit de omgeving zijn specifiek uitgenodigd om de opening van de expositie van Huib te bezoeken en mee te denken over de Rebushalte 2.0..